NURKOWANIE to coś co zaraża … wystarczy raz spróbować i można się w nim zakochać na całe życie. Jednych tylko muśnie swym urokiem i czarować będzie co jakiś czas a innych pochłonie bez reszty. Dlaczego tak się dzieje ? Może dlatego, że gdzieś tam pod wodą jest coś niedostępnego dla wszystkich choć każdy może do tego świata wejść i dostąpic jego piękna. A więc co tam jest takiego, że nas tak pochłania ? Czaruje ? Fascynuje ?

SNORKELING

To nic innego jak nurkowanie, które odbywamy unosząc się na powierzcni z użyciem tzw sprzętu ABC czyli maski, fajki i płetw. Pozwala nam na oglądanie bajecznie kolorowego świata podwodnego bez konieczności uzywania sprzętu do nurkowania i aparatów oddechowych. Bardzo popularna forma w wodach ciepłych o dużej przejrzystości wody i doskonałej penetracji światła słonecznego jak np w Egipcie. Odmianą SNORKELINGU jest FREEDIVING gdzie również nie wykorzystujemy aparatów oddechowych a nurkujemy na wstrzymanym oddechu.

NURKOWANIE REKREACYJNE

To nurkowanie najczęściej spotykane wśród ludzi zakochanych w morzu i podwodnych jego tajemnicach. Pozwala nam na penetrację tego niedostepnego acz fascynującego świata. Pozwala na poznanie tego co najpiękniejsze gdyż skapanego w promieniach słońca. Pozwala na poznanie tego co zatopione a więc owiane tajemnicą. Pozwala na wyciszenie i obcowanie z zupełnie innym światem. Ale najpierw aby tego dostąpić trzeba odbyć kurs nurkowania w jednej z organizacji pod okiem doświadczonego instruktora i pozytywnie zdać egzamin.

NURKOWANIE PROFESJONALNE

To już jak samo określenie wskazuje nurkowania dla osób posiadających wiedzę i umięjetności zdobyte w trakcie wielu nurkowań i kursów. Zaliczamy do nich takie nurkowania jak nurkowania głębokie, techniczne, wrakowe, jaskiniowe czy komercyjne (różnego rodzaju prace wykonywane pod wodą). Aby zostać profesjonalistą trzeba mieć nie tylko pasję ale też duże doświadczenie zdobywane pod okiem zawodowców. Każdy z kursów prowadzi do zdobycia kolejnych indywidualnych uprawnień i umiejętności. Na końcu tej drabinki są uprawnienia instruktorskie.

Holiday of Your life

Niezapomniane, jedyne wakacje Twojego życia. Wspaniała przygoda, urokliwa przyroda i tchnienie historii.

More

© 2024 SIRENA Diving All rights reserved

Zarządzanie stroną
selveco