KURSY NURKOWE

Program Discower Scuba Diving – Odkryj Nurkowanie

„Fly In the water”

Na pewno oglądałeś wiele filmów z nurkowaniem w roli głównej. Od tych mało znanych po klasyki gatunku. Zawsze zatsanawiałeś się jak to jest tam pod wodą. Teraz możesz tego doświadczyć samodzielnie. Teraz może być Twój pierwszy samodzielny oddech pod wodą, który zapamiętasz na całe życie. Twoje zmysły będą chłonąć uroki Błękitnej Planety a uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy. Ten program to także przedsionek najpopularniejszego kursu nurkowania na świecie – Open Water Diver.


STANDARDY PROGRAMU

Nie ma znaczenia gdzie stawiasz swoje pierwsze kroki pod wodą. Znaczenie ma z kim to robisz – aby było ciekawie, aby było bezpiecznie, abyś chciał zrobic swój następny krok. A czego możesz się spodziewać w ramach swoich pierwszych kroków ? Wbrew pozorom wcale nie tak mało – poniżej znajdziesz standardy programu.

Głębokość:
Wody basenopodobne – 6 metrów/20 stóp
Wody otwarte – 12 metrów/40 stóp

Wymagania wstępne:

Ukończone 10 lat.

SPRZĘT

Najbardziej potrzebny sprzęt zawsze znajdziesz u instruktora, który będzie z Toba stawiał Twoje pierwsze kroki pod wodą a wymane jest abyś posiadał takie elementy wyposażenia nurkowego jak: maska, płetwy, rurka do oddychania, butla, środek kontroli pływalności (BCD) z inflatorem niskiego ciśnienia, automat oddechowy i manometr. Wszystko to możesz wypozyczyć – nie musisz nic kupować. Zaletą sprzętu oferowanego do wypozyczenia jest niewatpliwie pewność, że Cię nie zawiedzie – dba o to cały sztab ludzi z Twoim instruktorem włacznie – wszystko po to aby było bezpiecznie.

NABYWANE UMIEJĘTNOŚCI

Uczestnicy muszą nabyc i zaliczyć następujące umiejętności na płytkiej wodzie (wyjątek: w przypadku programu przeprowadzanego tylko na basenie wymagane jest jedynie napełnienie i opróżnienie środka kontroli pływalności (BCD):

 • oddychanie pod wodą;
 • oczyszczenie automatu;
 • odszukiwanie automatu;
 • oczyszczanie maski z wody;
 • techniki wyrównywania ciśnienia;
 • napełnianie i opróżnianie środka kontroli pływalności (BCD) na powierzchni.

Stąd tylko krok do samodzielnego nurkowania!

Po ukończeniu programu DSD możesz kontynuować swoją edukację na kursie podstawowym PADI Open Water Diver.  Ten znany na całym świecie program nauki nurkowania nie zajmie Ci dużo czasu, a udział w programie DSD zapewni zniżkę przy zakupie kursu. Jako posiadacz certyfikatu PADI OWD staniesz się samodzielnym nurkiem. Ten prosty krok otwiera wrota Błękitnej Planety!


Kurs Scuba Diver

„W ciągu dziesięciu minut na rafie koralowej, możesz zaobserwować więcej gatunków żywych istot, niż w ciągu dziesięciu godzin wędrówki po najdzikszych zakątkach przyrody na powierzchni ziemi.”

Kurs Scuba Diver PADI jest częścią składową kursu OWD. Uczy on kursantów podstawowych umiejętności oraz gwarantuje wiedzę teoretyczną, która będzie potrzebna do wykonania nurkowania na wodach otwartych pod bezpośrednim nadzorem Divemastera, Asystenta Instruktora lub Instruktora. Nurkowie ze stopniem PADI Scuba Diver mogą nurkować na maksymalną głębokość 12 metrów pod bezpośrednim nadzorem Divemastera PADI, Asystenta Instruktora PADI lub Instruktora PADI. Nurkowie z tym stopniem mają większą wiedzę teoretyczną i umiejętności niż uczestnicy programu PADI Discover Scuba Diving (Odkryj nurkowanie), niemniej jednak nie mają uprawnień do nurkowania bez nadzoru. Chcąc zdobyć uprawnienia OWD należy zrealizować zajęcia 4-5 na wodach basenopodobnych, nurkowanie 3-4 na wodach otwartych oraz zaliczyć teorie i egzamin końcowy.

STANDARDY KURSU

Wymagania do uzyskania certyfikatu

 • Zaliczenie Sesji teoretycznych 1-3, wraz z quizami.
 • Zaliczenie Nurkowań na wodach basenopodobnych 1-3, łącznie z następującymi umiejętnościami elastycznymi:
  • przygotowanie i obchodzenie się ze sprzętem;
  • odłączenie węża od inflatora;
  • zdjęcie i założenie systemu balastowego.
 • Zaliczenie pływania/unoszenia się na powierzchni przez 10 minut w wodzie zbyt głębokiej, by stanąć – przed Nurkowaniem na wodach otwartych 2.
 • Zaliczenie Nurkowań na wodach otwartych 1-2, łącznie z następującymi umiejętnościami elastycznymi:
  • wymiana fajki na automat;
  • usuwanie skurczu;
  • wystrzelenie nadmuchiwanej bojki sygnalizacyjnej/DSMB;
  • awaryjne zrzucenie balastu.
 • Przeczytanie i podpisanie PADI Scuba Diver Statement.

Kurs podstawowy Open Water Diver

“Nieśmiałość, która przechodzi w pewność siebie”

„Na początku uczucie jest dosyć dziwne. Maska. Niewygodny i ciężki sprzęt. Zanurzasz się pod powierzchnie i Twoja twarz obmywa chłód wody. Wdech. Powietrze napływa z uspokajającym świstem. I po raz pierwszy w życiu … oddychasz pod wodą. Po kilku chwilach zapominasz o masce. Sprzęt przestaje być nieporęczny. Czujesz się wolny i swobodny jak nigdy dotąd. Z tym pierwszym oddechem pod wodą otworzyłeś drzwi do innego świata. Nie tak bardzo odległego, ale jednak … innego”

Kurs Open Water Diver PADI uczy kursantów podstawowych umiejętności oraz gwarantuje wiedzę teoretyczną, niezbędną do przeprowadzania samodzielnych nurkowań z partnerem na wodach otwartych do głębokości 18m (Junior OWD do 12m).

Wymagania do uzyskania certyfikatu

 • Zaliczenie pięciu sesji teoretycznych, w tym quizów i egzaminu końcowego.
 • Zaliczenie nurkowań na wodach basenopodobnych 1-5.
 • Zaliczenie sprawdzianu umiejętności pływackich.
 • Zaliczenie Nurkowań na wodach otwartych 1-4.

Wymagania wstępne:

 • Ukończone 10 lat.

Uwaga: nurkowie w wieku 10-14 lat otrzymują certyfikat Junior Open Water Diver.

W naszej Bazie

 • komplet sprzętu zapewnia baza nurkowa w cenie kursu,
 • podręcznik wraz z tabelą RDP to obowiązkowy element niezbędny do przygotowania do egzaminu

Kursanci przywożą ze sobą ABC, czyli maskę, płetwy i fajkę. Na miejscu istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia ww. sprzętu.

Prosimy również o zabranie ze sobą zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do nurkowania.

Kurs podstawowy Open Water Diver trwa 5 dni. Trzy pierwsze dni to ćwiczenia w pełnym sprzęcie na płytkiej wodzie oraz zajęcia teoretyczne wzbogacone oglądaniem filmów szkoleniowych. Pozostałe dwa dni poświęcone są na nurkowania w wodach otwartych do głębokości 18 metrów – zgodnie z uprawnieniami jakie daje certyfikat OWD PADI (do 12m Junior OWD).
W sumie w ramach kursu podstawowego odbywa się 9 nurkowań, kursanci wypełniają też pytania kontrolne i quizy oraz zdają egzamin teoretyczny. Po kursie można wykupić dodatkowe nurkowania turystyczne lub zafundować sobie relaks na plaży. Kurs może robić każda osoba, która ukończyła 10 lat, nie ma górnej granicy wieku.

Check Dive i Scuba Review

Check Dive – Nurkowanie Sprawdzające to rekomendowany program dla osób, które nie nurkowały od 6 miesięcy lub dłużej. Jego celem jest przypomnienie, dające Ci większy komfort pobytu pod wodą. To także przypomnienie zasad montowania sprzętu, wyważania się, komunikacji pod wodą, neutralnej pływalności. W czasie jednego nurkowania przypomnisz sobie ćwiczenia z kursu OWD i na nowo zachłyśniesz się pięknem podwodnego królestwa.

Scuba Review – Powtórka z nurkowania to program rekomendowany dla osób, które nie nurkowały od co najmniej 12 miesięcy. Jego celem jest przypomnienie, dające Ci większy komfort pobytu pod wodą. To także przypomnienie zasad montowania sprzętu, wyważania się, komunikacji pod wodą, neutralnej pływalności. Wspólnie też zaplanujemy nurkowanie przy użyciu tabeli RDP. Po takim przypomnieniu poczujesz się pewnie i nie będziesz się mógł doczekać kolejnego nurkowania.

Wymagania zaliczeniowe:

Dla certyfikowanych nurków, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności, powtórzyć umiejętności przed podróżą, podnieść uprawnienia ze stopnia nurka – juniora lub jako forma wstępnej oceny przed kursem kontynuacji edukacji:

 • Zaliczyć ocenę wiedzy (Scuba Review).
 • Spełnić wszystkie wymagania zaliczeniowe dla wód basenopodobnych.
 • Uczestniczyć w jednym nurkowaniu w wodach basenpopodobnych i opcjonalnym nurkowaniu na wodach otwartych. Wymagania wstępne
 • Ukończone 10 lat.
 • Certyfikat PADI (Junior) Scuba Diver lub uczestnictwo w kursie nurkowym poziomu podstawowego.


„Diving is fun!”

Nurkowanie z Przygodą ma dać nam radość z pobytu pod wodą oraz pozwolić na zdobycie nowego doświadczenie. To pierwszy kurs ponad poziom OWD. Oferuje on szkolenie, które zaczyna się od nurkowań wprowadzających, przez bardziej wymagające zajęcia z nurkowania, a kończy się możliwością uzyskania dwóch różnych certyfikacji. By zaliczyć ten kurs należy odbyć 3 różne typy nurkowania wraz z zaliczeniem trzech sprawdzianów wiedzy właściwych dla wykonanych nurkowań typu Adventure.

STANDARDY KURSU

Wymagania wstępne:

 • Certyfikat PADI ( Junior) Open Water Diver.
 • Ukończone 10 lat (Junior Adventure Diver), aby odbyć następujące nurkowania typu Adventure: nurkowanie górskie, AWARE – Identyfikacja ryb, nurkowanie z łodzi, cyfrowa fotografia podwodna, nurkowanie w suchym skafandrze, doskonała pływalność, podwodny przyrodnik, podwodna nawigacja, podwodna fotografia i podwodne filmowanie.
 • Ukończone 12 lat, aby odbyć pozostałe nurkowania typu Adventure, za wyjątkiem nurkowania Sidemount Adventure.

Advanced Open Water Diver

Nurkowanie Zaawansowane

„Narodziny pasji”

Celem tego kursu jest zdobywanie nowych doświadczeń w różnych typach nurkowania oraz naturalna kontynuacja edukacji nurkowej. Nabywamy w ramach kolejnych godzin zajęć pewności i tzw obycia z wodą i sprzętem. Wszystko po to aby minimalizować ryzyko sytuacji, która mogłaby nas zaskoczyć pod wodą – to zupełnie tak jak z jazdą samochodem – im więcej ćwiczymy tym większego nabywamy doświadczenia. W przypadku tego kursu nabywamy też większych uprawnień co w prostym języku oznacza, że możemy zobaczyć to co jest położone głębiej.

STANDARDY KURSU

Wymagania wstępne:

 • Certyfikat PADI ( Junior) Open Water Diver.
 • Ukończone 12 lat, aby odbyć pozostałe nurkowania typu Adventure, za wyjątkiem nurkowania Sidemount Adventure.
 • Zaliczyć pięć nurkowań typu Adventure, w tym obowiązkowo nurkowanie głębokie i podwodną nawigację.
 • Zaliczyć pięć Sprawdzianów wiedzy właściwych dla wykonanych nurkowań typu Adventure.

Rescue Diver

Ratownik to brzmi dumnie

„Umiem, wiem, rozumiem”

„Podczas kursu OWD skupiałeś się głównie na sobie oraz na wiedzy i umiejętnościach pozwalających zadbać o siebie pod wodą. W czasie kursu zaawansowanego AOWD nauczyłeś się szerszego spojrzenia. Kurs ratownika uczy jeszcze szerszego spojrzenia, w którym oprócz siebie i środowiska dostrzegasz jeszcze innych nurków. Kurs PADI RESCUE DIVR przygotowuje Cie do pomocy przy zapobieganiu problemom, do zarządzania różnymi sytuacjami awaryjnymi przy użyciu różnych technik. Ten kurs przygotowuje również do uzyskania najwyższego stopnia w nurkowaniu rekreacyjnym PADI – Master Scuba Diver lubD ivemastera. Większość osób uważa ten kurs za jedno z najpoważniejszych wyzwań i jedno z najbardziej wymagających szkoleń jakie kiedykolwiek przeszli. Równocześnie podkreślają, e jest to dla nich najbardziej satysfakcjonujący stopień nurkowy, który zdobyli. Przedmiot szkolenia jest poważny, ale sam kurs jest wielka przyjemnością.”

STANDARDY KURSU

Wymagania do uzyskania certyfikatu
Kursanci muszą spełnić wymagania zaliczeniowe kursu oraz:

 • Zaliczyć pięć sesji teoretycznych i egzamin.
 • Zademonstrować umiejętności z Powtórki z autoratownictwa – albo na wodach basenopodobnych albo otwartych.
 • Zademonstrować na wodach otwartych umiejętności zawarte w Ćwiczeniach ratowniczych 1–10.
 • Wziąć udział w Scenariuszach ratowniczych 1 i 2.
 • Przygotować plan akcji ratunkowej dla danego miejsca nurkowego. Głębokość
  • Dla Ćwiczenia ratowniczego 4: 12 metrów/40 stóp.
  • Dla Ćwiczenia ratowniczego 6 i Scenariusza 1: 9 metrów/30 stóp.

Wymagania wstępne

 • Ukończone 12 lat. Uwaga: kursanci w wieku 12-14 lat otrzymują certyfikat Junior Rescue
 • Certyfikat PADI ( Junior) Adventure Diver – z zaliczonym nurkowaniem typu Adventure – Podwodna nawigacja.
 • Nurkowie ze stopniem Open Water Diver mogą uczestniczyć w Sesjach teoretycznych i Ćwiczeniach ratowniczych na wodach basenopodobnych.
 • Ukończone szkolenie EFR Wstępna i dodatkowa pomoc przedmedyczna (EFR Primary and Secondary Care) w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Szkolenie można też odbyć równolegle z kursem Rescue.

Master Scuba Diver

MASTER zobowiązuje

„Jestem sumą moich doświadczeń”

Ten stopień to mistrzostwo rekreacji. Zdobywając uprawnienia wynikające z tego kursu możemy podjąć decyzję co robić dalej. Czy chcemy zostać profesjonalistą czy tylko cieszyć się nurkowaniem w wodach świata w ramach posiadanych uprawnień. Zapewne wiekszosć z Was pozostanie na tym etapie ale może znajdzie się ktoś kto powie „mało” i zechce zostać profesjonalistą.

STANDARDY KURSU

Certyfikat Master Scuba Diver jest najwyższym stopniem rekreacyjnym w systemie PADI i jest wydawany nurkom o ponadprzeciętnych umiejętnościach i doświadczeniu.

Wymagania do uzyskania certyfikatu

 • Ukończone 12 lat. Uwaga: nurkowie w wieku 12–14 lat otrzymują certyfikat Junior Master Scuba Diver.
 • Certyfikat PADI ( Junior) Advanced Open Water Diver, PADI (Junior) Rescue Diver oraz certyfikaty pięciu specjalizacji PADI lub kursów technicznych TecRec. Uwaga: certyfikaty specjalizacji lub TecRec muszą być certyfikatami PADI – żadne inne certyfikaty nie uprawniają do uzyskania stopnia Master Scuba Diver.
 • 50 zalogowanych nurkowań.

Procedury

Po zweryfikowaniu wymagań do uzyskania certyfikatu przez Instruktora wspólnie wypełniamy i wysyłamy Aplikację na stopień Master Scuba Diver do lokalnego biura PADI. Opłata certyfikacyjna według aktualnej stawki PADI.

 

Wakacje życia

Niezapomniane, jedyne wakacje Twojego życia. Wspaniała przygoda, urokliwa przyroda i tchnienie historii.

Zobacz dalej

© 2024 SIRENA Diving Wszystkie prawa zastrzeżone

Zarządzanie stroną
selveco